بدمینتون ورزشی است چابک، که انعطاف پذیری بدن را بالا برده و به قوی‌تر شدن مفاصل و ماهیچه‌های بدن کمک می‌کند. این ورزش را با راکت و شاتل از نوع پری یا پلاستیکی، در زمینی که با تور به دو قسمت مساوی تقسیم شده است، بازی می‌کنند.

ورزش بدمینتون به دلیل فواید بسیار زیاد، جذابیت، ظرافت، تحرکات بالا و به جهت رد و بدل شدن سریع توپ در زمین توانسته است افراد زیادی را در رده‌های سنی مختلف جذب خود کند.

تجهیزات مورد نیاز در ورزش بدمینتون

راکت بدمینتون: تمامی راکت‌های بدمینتون وزنی در محدوده 80 تا 115 گرم، طولی کمتر از 680 میلی‌متر و عرضی معادل با 230 میلی‌متر دارند، که می‌توان آن‌ها را در سه دسته راکت بدمینتون مبتدی، راکت بدمینتون متوسط و راکت بدمینتون حرفه‌ای تقسیم بندی کرد.

توپ بدمینتون: توپ‌های بدمینتون با دو نوع توپ پلاستیکی و توپ پری شناخته شده‌اند. توپ‌های پری حرفه‌ای‌تر بوده و برای مسابقات از آن‌ها استفاده می‌شود. با این حال چون این نوع توپ‌ها از دوام بالایی برخوردار نیستند، توپ‌های پلاستیکی به میان آمدند.

زه بدمینتون: زه بدمینتون یکی از مهم‌ترین قسمت‌های راکت بدمینتون را تشکیل می‌دهد که می‌تواند نقش مهمی را در یک بازی خوب ایفا کند. از آن‌ جایی که زه بدمینتون با گذشت زمان کارکرد خود را از دست می‌دهد و راکت را نیازمند زه جدید می‌کند، آن را جزء تجهیزات مهم مورد نیاز در ورزش بدمینتون می‌دانیم.

کفش بدمینتون: کفش بدمینتون قسمت مهمی از تجهیزات بدمینتون را تشکیل می‌دهد که از پای شما در برابر صدمات محافظت کرده، همچنین کمک می‌کند تا از سرعت و امنیت بیشتری در هنگام بازی برخوردار باشید.

نکات بازی بدمینتون برای مبتدیان:

اصطلاحات دیگری به غیر از راکت و توپ بدمینتون وجود دارد که شما باید قبل از بازی با آنها آشنا شوید. چون باد در حرکت توپ بدمینتون اثر می‌گذارد، این ورزش در داخل سالن بازی می‌شود. مقدماتی‌ترین کاری که باید به خاطر بسپارید این است که یک بازی کن برای برگرداندن توپ باید از قدرت و تکنیک زیادی برخوردار باشد تا بتواند امتیاز گیم را به دست آورد.

نکات بازی بدمینتون برای حرفه ای ها:

بازی بدمینتون با یک راکت و یک توپ بدمینتون که دارای 16 پرک می‌باشد بین 2 یا 4 بازیکن برگزار می‌شود. این بازی در المپیک 1992 شامل پنج رشته بود: انفرادی مردان، انفرادی زنان، دو نفره مردان، دو نفره زنان، و دو نفره میکس (مردان و زنان). بدمینتون یک ورزش داخل سالن است. شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی بین ورزش تنیس و بدمینتون وجود دارد.

دانستنی های ورزش بدمینتون

 • امروزه برخی از انواع توپ‌های بدمینتون از پلاستیک درست می‌شود اما توپ‌هایی که در رقابت‌های جدی و رسمی استفاده می‌شوند از ۱۶ پر واقعی درست شده‌اند.
 • کارشناسان ادعا می‌کنند بهترین توپ‌های موجود، آن‌هایی هستند که ازبال چپ غاز برای قسمت پردار توپ استفاده شده‌است.
 • وزن توپ بدمینتون بین ۴‌/۷۴ و ۵‌/۵۰گرم است.
 • بزرگترین توپ بدمینتون در زمین چمن موزه کانزاس سیتی وجود دارد که ۴۸ مرتبه بزرگتر از توپ واقعی است و ۱۸ فوت درازا و ۲۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد.
 • جام UBER نیز تنها در سال‌های ۱۹۵۷ و ۱۹۶۰ و ۱۹۶۳ در خارج از آسیا برنده داشته‌است!
 • آمریکایی بیشترین عنوان را در مسابقات انگلستان در این رشته داشته‌است. (۱۷ مرتبه)
 • از شخصیت‌های مشهوری که بدمینتون را به خوبی بازی می‌کنند می‌توان به لی چونگ وی و لین دان و توفیق هدایت اشاره کرد .
 • بدمینتون چهارمین ورزش شناخته شده دنیاست و می‌توان گفت ورزشی ارزان تر از بسیاری ورزش ها.

محل برگزاری:مجموعه تختی

فاصله زمانی رویداد (3)

شنبه
-

دوشنبه
-

چهارشنبه
-

برنامه کلاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیات کلاس

 • دسته بدمینتون
 • طول دوره تک جلسه، 1 ماهه سه جلسه در هفته، 2 ماهه سه جلسه در هفته
 • قیمت تک جلسه: 700,000 ريال، 1 ماهه سه جلسه در هفته: 4,700,000 ريال 2 ماهه سه جلسه در هفته: 8,500,000 ريال
 • دسته کلاس