تفنگ بادی چیست؟ این تفنگ ها در سه رده ی مکانیک، کربن دی اکسید و برقی کار می کند. معروف ترین و پرکاربرد ترین آنها تفنگ های مکانیکی بر پایه ی فشار هوا است. فشار هوا در اثر فشرده شدن هوای موجود در کپسول مکانیسم است که با یک دستی انجام می شود. تفنگ بادی هاتسان ، تفنگ بادی گامو ، کراس ، بنجامین ، کرال و تفنگ بادی دیانا جزء بهترین مارک ها است. لوله های اسلحه بادی به دو دسته یکپاچه یا شکننده از قسمت لوله تقسیم می شود. لوله اسلحه های یکپارچه از آنجایی که انرژی کمتری از دست می دهد نسبت که لوله های شکننده قدرت پرتاب بیشتری دارد. وجه مثبت اسلحه های شکننده در سبک بودن و و کار کردن آسان است این اسلحه برای تازه واردان بسیار مناسب است. این تفنگ های بر خلاف تفنگ های دیگر به سمت جلو وهل می دهد به همین دلیل در هنگام وصل کردن دوربین پایه های نگه دارنده را در سمت عقب دوربین قرار می دهند تا در اثر پرتاب دوربین نیافتد. در هنگام پرتاب باید دقت که در حال حرکت نباشیم که ممکن است آثار زیان باری داشته باشد.

قوانین استفاده از تفنگ بادی

در برخی کشور ها استفاده از این تفنگ ها به منظور شکار ممنوع بوده و تنها برای سرگرمی استفاده می شود. از نظر قانونی نیز برای هر نوع تفنگی باید مجوز دریافت کرد. استفاده کردن از این تفنگ در حضور انسان های دیگر ممنوع بوده و در صورت حمل همراه خود باید رسید خرید و برگه ی صلاحیت داشته باشید.

در انتخاب تفنگ بادی به چه چیزی باید توجه کرد؟

در خرید تفنگ بادی یا هر اسلحه ی دیگری باید بدانید که خواسته ی شما از یک اسلحه چیست. که غالبا افراد بیشتر به قیمت و  کارکرد توجه می کنند. حال به نکات زیر توجه کنید.

1. سبک و قوی بودن : در استفاده ی طولانی مدت اسلحه های سنگین هم از نظر راحتی و هم از نظر کیفیت پرتاب ها تاثیر گذار و کاهنده است. در اسلحه های قوی سرعت خروج ساچمه ها از لوله بسیار مهم است. که به دو صورت متر بر ثانیه و اف پی اس بیان می شود. اف پی اس های بالاتر از 800 و یا 200 متر بر ثانیه جزء اسلحه های قوی به شمار می رود.

2. شبکه خدمات گسترده و رضایت از خدمات : هنگامی که با هر مشکلی مواجه می شوید، می فهمید که یک شبکه خدمات مشتری مداری و گسترده چقدر مهم است.

3. احتمال برخورد به هدف در فاصله ی زیاد : کیفیت تفنگ ، خصوصیات گروه و کیفیت گلوله ای که استفاده می کنید بر این وضعیت تأثیر می گذارد. سرعت خروج گلوله با فاصله متناسب است. با یک تفنگ بادی خوب می توان در فاصله  100 متر شلیک موفق کرد. عبور از این فاصله بستگی به مهارت تیرانداز و کیفیت تفنگ دارد.

4. استفاده از مواد با کیفیت : احساس واقع بینانه و دلپذیری را به کاربر می بخشد.

5. یک طراحی شیک : اگرچه از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، اما طراحی های غیر معمول یا کلاسیک جذابیت تفنگ ها را به همراه دارد.

6. راحتی در تنظیم کردن و آماده شدن : در تفنگ های بادی بازو های کوک سه دسته اند؛ 1 از لوله اسلحه، از دسته ی زیر لوله، تنظیم از بغل. از نظر راحتی حالت سوم خیلی کارآمد تر است. ولیکن هر سه حالت بر قدرت پرتاب تفنگ اثر ندارد.

فاصله زمانی رویداد (6)

شنبه
-

یکشنبه
-

دوشنبه
-

سه شنبه
-

چهارشنبه
-

پنجشنبه
-

برنامه کلاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیات کلاس

  • دسته تیر اندازی بادی و جنگی
  • طول دوره تک جلسه، یک ماهه، دو ماهه
  • دسته کلاس